Nový Volkswagen Atlas s výkonom až 350 koní

Tuningová spoločnosť APR, ktorá je známa pre modernizáciu a vylepšenia rôznych produktov od Volkswagen, tentoraz obrátila svoju pozornosť na VW Atlas. A výsledky sú naozaj úctyhodné – má nielen viac výkonu, ale aj vlastné komponenty odpruženia, vďaka ktorým má zlepšené schopnosti v teréne .

Mechanické vylepšenia sú pôsobivé najmä tie, ktoré súvisia s výkonom. Pod kapotou sa nachádza 2.0-litrový motor TSI , ktorý zaznamenal zvýšenie výkonov o 235 koní a točivý moment 258 Nm na 350 koní a točivý moment 474 Nm. Spločnosť ABT to dosiahla tým, že inštaluje továrenské IS38 turbodúchadla z VW Golf R. Čiže so 100 koňmi pod kapotou navyše je možné tvrdiť, že pôvodný 7,9 – sekundový čas zrýchlenia sa drasticky zlepší.

Medzi ďalšie funkcie patrí vylepšenie ECU , systém nasávania karbónových vlákien, závodný DP výfukový systém, turbo vstupné potrubie, turbo tlmič a vlastný pohon výfuku. Aby bolo možné toto rýchlejšie SUV i zastaviť, spoločnosť ABT dodala 6-piestové brzdové strmene a väčšie rotory.

Vylepšním je aj použitie nových komponentov na zavesenie kolíkov na zdvihnutie VW Atlas o ďalších 3,8 cm, čo poskytlo dostatok priestoru pre pneumatiky Toyo Open Country, ktoré obsahujú 20-palcové ľahké kované kolesá, ktoré sú osvetlené svetlometmi umiestnenými na spodku vozidla.

A čo hovoríte na zelený exteriér, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre tento model? Bol špeciálne aplikovaný prostredníctvom Digital Precision v Alpharette v Gruzínsku. Niekomu tento exteriér vyhovuje, iného irituje. Avšak ignorovaním konečného farebného prevedenia je jednoznačne Volkswagen Atlas oveľa zaujímavejším.  Spoločnosť tvrdí, že toto vylepšenie SUV je jednorazové, tak časom uvidíme.

Komentáre

Čítajte tiež