Vlastníte prívesný vozík? Dávajte si pozor na tieto veci!

Ak ste vlastníkom prívesného vozíka, zbystrite svoju pozornosť. Vedeli ste, že ak máte na technickom preukaze uvedený údaj v hornom závese väčší ako 50 kg, potom musíte mať pomocné koliesko? Ak ho nemáte, nielenže môžete dostať pokutu od policajtov, ale navyše budete mať problém aj na technickej kontrole.

UVEĎME SI PRÍKLAD:

Máte nový prívesný vozík a po 4 rokoch nastal čas na prvú technickú kontrolu. Všetko pripravíte, presvedčíte sa či všetko funguje tak, ako má a zamierite na spomínanú kontrolu. A tam od kompetentných zistíte, že síce máte nový vozík, ale v technickom preukaze je, že má viac ako 50 kg a tým pádom je nutné mať pomocné koliesko.

Veľkosť vozíka nerozhoduje, či je nutné mať pomocné koliesko. Rozhoduje o tom údaj v technickom preukaze alebo priamo na výrobnom štítku. Kontrolou síce prejdete, ale budete mať 30 dní na to, aby ste si spomínané pomocné koliesko dokúpili.

Pozrite si nasledujúce video, v ktorom sa dozviete, na čo si dať pozor, ak sa chystáte na technickú kontrolu s prívesným vozíkom.

Komentáre

Čítajte tiež