Solárna trojkolka Wello Family je perfektné mestské vozidlo

Solárna trojkolka Wello Family zdroj: Youtube

Wello Family by malo byť riešenie pre mnohé problémy, ktoré sa objavujú v zaľudnených mestských oblastiach. To znamená nedostatok parkovacích miest, časté dopravné zápchy a vysokú mieru znečistenia ovzdušia. Prichádza s malou uhlíkovou stopou a je efektívnejšie než bicykel – z hľadiska rýchlosti aj počtu pasažierov.

„V dobe, keď sa väčšina miest snaží dosiahnuť prívlastok smart, je udržateľný spôsob dopravy jedným z najväčších problémov,“ vyjadrila sa spoločnosť. „Predstavte si, že sa budete môcť presúvať v mestskom prostredí, kombinujúc rýchlosť, bezpečnosť, pohodlie, priestor na náklad a rešpekt k životnému prostrediu.“

Trojkolka Wello Family je dokonalá takmer v každom smere

Wello Family je dokonalá takmer v každom smere, čo sa však nedá povedať o jej cene. Táto roztomilá trojkolka bola predstavená na CES 2020 (The Global Stage for Innovation 2020) – je to miesto, kde sa stretávajú všetci tí, ktorí prosperujú v podnikaní spotrebiteľských technológií.

Táto trojkolka má nielen strechu, ale aj predné sklo. Vďaka tomu ponúka ochranu proti elementom – síce nie na úrovni auta, ale určite viac než tradičný bicykel. Keďže je to trojkolka, poskytuje väčšiu stabilitu, čo ocenia hlavne rodiny s deťmi.

Wello Family prichádza s duálnym pohonom – pedálmi a elektromotorom. Motor je poháňaný elektrinou, ktorá sa vyrába zo slnečného žiarenia prostredníctvom solárnych panelov, ktoré sa nachádzajú na streche trojkolky. Zapojí sa vždy vtedy, keď nemáte chuť šliapať, alebo sa niekam potrebujete dostať čo najrýchlejšie.

Wello Family zaparkuje medzi autami
zdroj: Youtube

Solárna trojkolka Wello Family je priestranná a pohodlná

Trojkolka Wello Family je priestranná a pohodlná zároveň. Odvezie vodiča a ďalšieho dospelého pasažiera (prípadne dve malé deti) vzadu. Ak je zadné miesto voľné, pokojne ho môžete využiť na prevoz nákladu.

Táto trojkolka bola totiž navrhovaná s tým, že sa myslelo aj na rodiny s deťmi, dospelých dochádzajúcich do práce, ale aj donáškové služby.

S dĺžkou 2,25 m a šírkou 82 cm sa Wello zmestí do priestoru, ktorý bežne ostane voľný medzi dvomi zaparkovanými autami. Aj napriek malým rozmerom v ňom preveziete skoro 0,8 m³ nákladu.

Wello Family má robustnú ochrannú konštrukciu a predné odpruženie

Z hľadiska bezpečnosti má Wello zadné svetlá, zrkadlá a robustnú ochrannú konštrukciu okolo pasažierov. Predná časť vozidla je odpružená a do zatáčky sa nakláňa, čo poskytuje lepšiu stabilitu vo vyšších rýchlostiach.

Trojkolka je ideálna na dochádzanie do práce

Aby sa držala s technologickým trendom, tak je trojkolka vybavená systémom na spojenie s aplikáciou cez Bluetooth. Z nej vodič dostane informácie o doprave a iných užitočných veciach v reálnom čase.

Výrobcovia dúfajú, že keď bude ich vozidlo smart a efektívne, presvedčia vodičov áut, aby ich nechali zaparkované doma a na dochádzanie do práce využili radšej toto malé elektrické vozidlo.

Mestské solárne vozidlo Wello Family
zdroj: Youtube

Wello Family je  všestranné mestské vozidlo

S maximálnou rýchlosťou až 40km/h (regulované podľa lokálnych predpisov), je Wello Family ideálnym kandidátom na všestranné mestské vozidlo. Keďže sa poháňa aj pedálmi, pravdepodobne na jeho používanie nebude potrebný vodičský preukaz a nebudete musieť platiť parkovné, poistenie ani dane a poplatky súvisiace s motorovými vozidlami. Taktiež na ňom budete môcť jazdiť po cyklotrasách, čo výrazne prospeje dopravnej situácii v mestách.

Jediným zádrheľom je cena trojkolky

Tento francúzsky start-up ponúka niekoľko konfigurácií, ktoré sa líšia na základe hlavného spôsobu využitia. A v tomto bode sa začína príbeh malého elektro-vozidla kaziť – rodinná verzia sa predáva za 7 900 eur.

Avšak za tieto peniaze si kupujete okrem samotného vozidla aj dobrý pocit, že neprispievate k už aj tak dosť vážnemu problému súvisiacemu so znečisteným ovzduším. Kupujete si vysokú efektivitu s nízkym komfortom, ale s malými finančnými stratami z dlhodobého hľadiska. Toto všetko ponúka roztomilé vozidlo, ktoré sa nevie rozhodnúť či chce byť bicyklom alebo autom. Pozrite si však nasledujúce video a posúďte sami

Komentáre

Čítajte tiež