Poznáte dopravné predpisy? Otestujte sa!

Zdroj: Pixabay

Pamätáte sa ešte na testy, ktorými ste museli prejsť, aby ste získali vodičské oprávnenie? Pre niekoho ľahké testy, pre druhých o niečo ťažšie. Na cestách to však niekedy vyzerá tak, že mnohí vodiči by nemali mať vodičský preukaz, lebo im nič nehovoria základné dopravné predpisy. Ako ste na tom vy? Patríte medzi tých, ktorí si vodičský preukaz zaslúžia alebo medzi tých, ktorí by ho mať nemali?

Odpoveď zistíte tak, že skúsite prejsť našim krátkym testom, v ktorom sme použili otázky z autoškoly. Celý kvíz sa skladá len z piatich otázok, avšak ak  ovládate dopravné predpisy, nemali by vám robiť žiadny problém. Pri každej jednej otázke máte na výber z troch odpovedí, pričom len jedna odpoveď je tá správna.

Dokážete odpovedať na všetky otázky správne? Otestujte sa a zistite, či skutočne poznáte dopravné predpisy a teda si zaslúžite svoj vodičský preukaz. A nezabudnite zdieľať váš výsledok aj na Facebooku ?

Results

Výborne! Vodičský preukaz si zaslúžiš 🙂

Komentáre

Tak tento test Ti veru nevyšiel. na 100%..

Komentáre
Share your score!
Tweet your score!

#1. Vodič motorového vozidla nesmie predchádzať iné motorové vozidlo na diaľnici:

ĎALŠIA OTÁZKA

#2. Ak vodič autobusu alebo trolejbusu vychádza z vyhradeného jazdného pruhu do priľahlého jazdného pruhu, vodič jazdiaci v tomto pruhu:

ĎALŠIA OTÁZKA

#3. Vodič sa nesmie otáčať:

ĎALŠIA OTÁZKA

#4. Ak zjavne uniká palivo, olej, mazivo alebo iné prevádzkové náplne z vozidla:

ĎALŠIA OTÁZKA

#5. Dať prednosť v jazde sa rozumie povinnosť:

PREJSŤ NA VYHODNOTENIE

 

Komentáre

Čítajte tiež