Posteľ od Fordu, ktorá vás vráti na miesto

zdroj: Youtube

Ten, kto sa vozí na Forde vyrobenom v posledných rokoch vie, že má technológiu, ktorá je zameraná na inteligentné vnímanie a korigovanie automobilu podľa čiar na cestách. Čiže skvelá technológia, ktorá zabráni mnohým zbytočným dopravným nehodám. Funguje tak, že ak sa auto dostane bezdôvodne mimo svoj jazdný pruh, tak vďaka tejto technológii sa vráti vozidlo do svojho pruhu – za pomoci jemnej korekcie.

Teraz sa naskytá otázka, či je možné túto technológiu využiť aj v bežnom živote. Odpoveď je jednoznačne áno. Pýtate sa ako? Spoločnosť Ford vymyslela jedinečnú pohyblivú posteľ. Možno sa práve čudujete, že píšeme o posteli, ale veríme, že táto posteľ by zaručene potešila mnoho zaľúbených ľudí.

Jedná sa o posteľ, v ktorej je zabudovaných niekoľko senzorov. K dispozícií je pohyblivý matrac, ktorý pomocou spomínanej technológie na korigovanie presunie partnera späť na svoju stranu postele.

Funguje úplne jednoducho – posteľ má snímač tlaku, ktorý dokáže rozpoznať, kedy váš partner porušil vašu zónu – polovicu lôžka, ktorá patrí vám. Následne vďaka tomuto snímaču dokáže pohyblivý matrac jemne partnera posunúť na svoju polovicu.

Aktuálne je táto posteľ len prototypom, ktorý hneď neuvidíte v obchodoch, no spoločnosť Ford sľubuje, že práve ich inovačné technológie sa posnaží aplikovať do každodenného života. Kto by tak povedal, že práve spoločnosť Ford bude tá, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou zlepší nielen vzťahy zamilovaných párov, ale zachráni i mnohé manželstvá.

Komentáre

Čítajte tiež