Motorka, ktorá kombinuje krásu s agresívnym výzorom od spoločnosti Death Machines of London

Kenzo motorka zdroj: Youtube

Je to asi najradikálnejší stroj – motorka, ktorý zatiaľ vyšiel z dielne DMoL (Death Machines of London), ako samotná spoločnosť povedala. Taktiež je to ozajstné umelecké dielo – kombinuje krásu s agresívnym výzorom (jemné krivky doplnené o ostré hrany), vynikajúcou ručnou prácou mechanikov a najkvalitnejšími technológiami.

Kenzo je výsledkom kombinovania techník

Poskladanie motorky s názvom The Kenzo trvalo spoločnosti DMoL viac, než očakávali. Povedali, že rozobrali jednu motorku (pôvodný Gold Wing), aby z nej poskladali inú motorku, ktorú následne rozobrali a začali odznova. Kenzo je výsledkom kombinovania techník ako 3D tlačenie, CNC rezanie, holografia, ale aj poctivá remeselnícka práca pri výrobe kožených častí. A netreba zabúdať na veľa frustrácie.

Motorka vznikla na počesť 2 mužov – Honda Tadakatsu a Kenzo Tada

Motorka bola vyrobená na počesť dvoch mužov, ktorých činy silno ovplyvnili históriu. Honda Tadakatsu, ktorý sa v roku 1570 stal jedným z najváženejších samurajov v Japonsku a Kenzo Tada, ktorý cestoval 4 dni vlakom, len aby v roku 1930 mohol jazdiť na Isle of Man TT. Stal sa tak prvým japonským jazdcom, ktorý niečo podobné urobil.

Motorka Kenzo
zdroj: Youtube

Motorka vyzerá agresívne a kombinuje v sebe diely podobajúce sa samurajskému brneniu

Motorka Kenzo bola navrhnutá pomocou CAD softwaru a tím z DMoL si myslel, že jej skladanie by mohlo prebehnúť celkom pohodlne. Ako neskôr zistili,  že sa mýlili, ale tie hodiny práce a nadávania sa nakoniec oplatili.

Výsledná motorka vyzerá agresívne a vyniká práve tým, ako dokázali návrhári zakomponovať diely podobajúce sa samurajskému brneniu do designu motorky. Panely okolo nádrže si všimne každý a vyšívané sedadlá imitujú oblečenie, ktoré si samuraji dávali pod brnenie a rukoväte boli vyrobené podľa tradičnej techniky Tsukamaki, ktorá sa venuje rukovätiam mečov.

Tachometer vyrobený z japonskej šperkovnice z 18. storočia

Aj tachometer je premyslený do posledného detailu – je vyrobený z japonskej šperkovnice z 18. storočia. Vytvorili nádherný holografický ukazovateľ rýchlosti s podsvietením diffusion film technológiou. Duch draka, ako sa v DMoL vyjadrili, je „dušou tohto stroja.“

Tachometer z japonskej šperkovnice
zdroj: Youtube

Kenzo dostal svetlá, ktoré boli vyrobené v spolupráci so spoločnosťou Luminit, do ktorých DMoL vložili svoj originálny design. 18-palcové kolesá skvelo dopĺňajú čiernu USD Ohlins vidlicu, a malé hliníkové designové prvky, ako napríklad uzáver nádrže.

40-ročný motor od Hondy

Tento projekt Kenzo spôsobil občasné bolesti hlavy, ale ľudia z DMoL vedia oceniť prácu iných spoločností. Preto verejne poďakovali Honde za ich inžinierske schopnosti, vďaka ktorým nemuseli na 40-ročnom motore vykonávať žiadne veľké opravy. Keď im pôvodný Gold Wing dorazil do dielne, v originálnom stave neostal ani 5 minút a majstri sa ihneď pustili do práce.

„Plochý štvorvalec o objeme 1000 cm³ bol dôkladne prehliadnutý a osviežený. Karburátory sme nastavili tak, aby ladili s DMoL Slash Cut koncovkami výfukov,“ vyjadrila sa spoločnosť DMoL.

Ak vám niekde doma leží 72 350 dolárov, čo je v prepočte okolo 64 800 eur, tak toto unikátne majstrovské dielo na dvoch kolesách môže byť vaše.

Komentáre
1 Comment
  1. […] motorka Ural bola vyrobená v motocyklovom závode v meste Irbit, ktoré sa nachádza vo Sverdlovskej […]

Comments are closed.

Čítajte tiež