Mercedes-Maybach GLS 600 luxus na kolesách

zdroj: Youtube/RoCars

Dnes sa pozrieme na luxusnú loď od Mercedesu, ktorú vybavili logom Maybach. Je to veru model nabitý luxusom a kvalitných materiálov. Pod kapotou tejto lode sa schováva 4-litrový V8 bi-turbo s výkonom 410 kW / 558 k a krútiacim momentom 730 Nm.

zdroj: Youtube/RoCars

Tento motor sa stará o skvele zrýchlenie tohto obra s váhou 2,75 t. Zrýchlenie má na 100km/h za 4,9 sekundy. V interiéri sa určite nešetrilo kvalitou. Hneď ako nastúpite do variantu GLS Maybach, všimnete si automaticky vysúvacie nášľapy (na boku vozidla), ktoré majú uľahčiť prístup do interiéru

zdroj: Youtube/RoCars

. Nášľapy siahajú takmer po celej dĺžke vozidla od predných až po zadné dvere. Bez problémov vydržia váhu až štyroch ľudí. Najneskôr, keď sa vozidlo začne pohybovať a na nášľapoch už nie je žiadna záťaž, nášľapy sa automaticky zasunú a uložia sa do spodku karosérie. Maybach GLS je luxusné vozidlo pre vysoké nároky.

zdroj: Youtube/RoCars 
zdroj: Youtube/RoCars

Špeciálne pre väčší komfort pri jazde, bol vytvorený aj „jazdný režim Maybach“, ktorý sa nielenže vždy rozbieha na druhý prevodový stupeň, ale reguluje aj vzduchové pruženie tak, aby sa dostavilo čo najmenej otrasov a teda maximálny komfort.

zdroj: Youtube/RoCars

Cena takéhoto autíčka začína niekde na 315 000€. Zdroj: Youtube/RoCars

Komentáre

Čítajte tiež