Luxus na kolesách: Mercedes-Maybach Ultimate Luxury

Zdroj: Youtube

V prípade Mercedesu sa nie nadarmo hovorí „Best or nothing“, čo znamená, že buď to najlepšie alebo nič. A v prípade Mercedes-Maybach Ultimate Luxury to platí dvojnásobne. Ako by sme toto elektrické vozidlo charakterizovali? Tromi slovami povedané luxus na kolesách.

Symbióza športovosti, modernosti a elegancie

Mercedes-Maybach Ultimate Luxury je luxusný elektromobil, ktorý v sebe ponúka symbiózu športovosti, modernosti a elegancie, dávajúc predstavu o budúcich generáciách modelov Mercedes-Maybach.

Toto elektrické vozidlo kombinuje dva typy karosérie – SUV a sedan. Samozrejmosťou sú typické silné stránky oboch typov karosérie, medzi ktoré patrí zvýšené sedenie a športový vzhľad. 

palubná doska Mercedes-Maybach Ultimate Luxury
Zdroj: Youtube

Luxusný automobil snov

Mercedes-Maybach Ultimate Luxury je bezpochyby luxusný automobil snov nejedného z vás. Vozidlo prehrá hudbu tak, aby zodpovedala aktuálnej nálade, vie kalendár stretnutí a podľa toho plánuje trasy. Známy komfort ovládania ENERGIZING bol prenesený z triedy S. Samozrejmosťou je kombinácia systémov ako masáž, vôňa, svetlo a hudba, ktoré pomáhajú regenerovať a zlepšovať koncentráciu.

Interiér dýcha skutočným luxusom. Nechýba koža nappa a farebné odtiene ako krištálovo-čistá biela, ružové zlato a šedá. V zadnej časti je k dispozícií čaj (rôzne príchute) a relaxačné programy. Čaj sa nachádza v porcelánovej čajovej súprave, ktorá je zabudovaná do podnosu z ebenového dreva.

interiér Mercedes-Maybach Ultimate Luxury
Zdroj: Youtube

Pod kapotou až 750 koní

Mercedes-Maybach Ultimate Luxury sa môže pochváliť až štyrmi synchrónnymi elektromotormi s permanentným magnetom, pričom k dispozícii je plne variabilný pohon všetkých kolies. Jeho výkon je až 550 kW (750 k)

Plochá podlahová batéria má využiteľnú kapacitu približne 80 kWh, a má dosah viac ako 500 kilometrov (NEDC), podľa EPA je to viac ako 200 míľ. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km / h.

Funkcia rýchleho nabíjania je tiež veľmi pohodlná – má nabíjaciu kapacitu až 350 kW. Len zhruba za päť minút sa dá nabiť dostatok energie, aby bolo možné prejsť vzdialenosť približne 100 kilometrov. Batériu je možné nabíjať káblom na verejných nabíjacích staniciach, ale dokonca aj bez kábla – indukčne.

Pozrite si tento luxusný elektromobil –  Mercedes-Maybach Ultimate Luxury v plnej svojej kráse

 

Komentáre
2 komentáre
  1. […] že by tento koncept mal udávať smer ďalším modelom od obľúbeného výrobcu áut. Vision Mercedes Simplex sa dá považovať hlavne za oslavu otvorenia nového štúdia na mieste, kde sa pred 118 […]

  2. […] Exteriér Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC je ladený do luxusu tej najčistejšej podoby. Trojcípa hviezdica Mercedes je na tradičnom mieste – je umiestnená vzpriamene na kapote. […]

Comments are closed.

Čítajte tiež