Takmer štvrťstoročie stálo Lamborghini Miura v stodole, teraz je opäť na cestách

zdroj: Youtube

Auto sa skrývalo v stodole 22 rokov. Po viac ako štvrťstoročí je oranžová kráska, Lamborghini Miura P400 z roku 1967 konečne späť na ceste. Bill Nielsen, ktorý spolu so svojou rodinou oživil nádherné auto, rozpráva príbeh veľkolepého nálezu, ktorý sa ukrýval v stodole.

Lamborghini Miura vlastní rodina od roku 1972

Spomínaný automobil, Lamborghini Miura P400 z roku 1967 vlastní rodina Nielsenovcov už od roku 1972. Taliansky športiak pôvodne vlastnil Nielsenov „vtipný strýko“ –  vtipný preto, lebo pri každej jednej návšteve nehovoril o ničom inom, ako o svojom talianskom tátošovi.

A veru, niest sa čomu čudovať. To úžasné nadšenie svojho strýka po 25. rokoch pochopil i Nielsen. Ten si po toľkých rokoch vzal do parády poškodené Lamborghini a postaral sa o to, aby bolo opäť použiteľné. Však presvedčte sa sami, aký je tento oranžový športiak nádherný.

Zabudnuté v stodole 25 rokov

Teraz sa možno divíte, prečo auto, ktoré jeho majiteľ tak veľmi obľuboval, muselo stráviť v stodole štvrť storočia? Odpoveď nevie s istotou ani sám Nielsen.

zdroj: Youtube

Ako to teda pravdepodobne bolo? Asi pred 25. rokmi jeho strýko dal Miuru do garáže, aby opravil brzdy. Z nejakého dôvodu – zrejme preto, že nedokázal získať všetky potrebné časti – prerušil prácu na krásnom aute a Lamborghini tak zostalo v garáži.

Ako to však býva, život alebo osud zariadil, že Nielsenov strýko umrel ešte predtým, ako sa stihol k svojmu obľúbenému automobilu vrátiť a opravy dokončiť.

zdroj: Youtube

Lamborghini Miura opäť na cestách

Poďme však naspäť k Lamborghini. Ako sa však nakoniec podarilo „obnoviť“  Lamborghini Miura P400 z roku 1967? Veru to ľahké nebolo, ale podarilo sa.

Pozrite si nasledujúce video, kde uvidíte celý príbeh pána Nielsena:

zdroj: autorevue.at

Komentáre

Čítajte tiež