Kupujete ojazdené auto? Nedajte sa oklamať krásnym nablýskaným vzhľadom

Kúpa ojazdeného auta

Kúpa ojazdeného auta je bežná vec. Mnoho ľudí uvidí krásne nablýskané auto a hneď si pomyslí, že to bude výhodná kúpa. Lenže, treba sa pozrieť pod pozlátko toho nablýskaného „tátoša“, aby ste tak predišli situácií – mám krásne auto, avšak pod povrchom je to starý vrak, ktorý nie je hodný ani polovičnej kúpnej ceny.

Mnoho ľudí, ktorí svoje auto predáva sa pravdupovediac nedrží reálnej ceny. Však prečo aj, keď chcú na predaji auta zarobiť a ešte aj vedia ako na to. V takomto prípade danému predajcovi nič nehovorí ani vlastné svedomie, robí to jednoducho za účelom získania peňazí.

Ako sa teda vyhnúť zbytočne predraženým cenám za automobil? Vo videu nižšie si pozrite, ako prebieha príprava na predaj ojazdeného auta. Pekne uvidíte, ako auto prejde od čistenia, cez leštenie, samozrejme prejde aj nejakými „kozmetickými“ úpravami, pokračuje pár nepovolených praktík predajcov, ako napríklad vylepšenie servisnej knižky, pretáčanie najazdených kilometrov (čo je trestné) a mnoho iného.

Po všetkých týchto „prípravách“ na predaj môže i staré auto pôsobiť ako nové. Lenže auto bude síce krásne nablýskané, ale čo všetko sa v skutočnosti skrýva pod tým pozlátkom?

Už ako sme v minulom článku písali, predjca auta tzv. špekulant vám nahovorí kadejaké nezmysly, polopravdy a dokonca i klamstvá. Mnohým takýmto predjacom sa aj podarí auto predať. Každý jeden kupujúci sa chce takejto kúpe vyhnúť. Avšak mnoho ľudí sa do áut nerozumie alebo sú ľudia tak dôverčiví, že uveria čomukoľvek.

Preto odporúčame, aby ste kúpu auta nepodceňovali a poprosili buď nejakého svojho známeho z okolia, ktorý sa vyzná do automobilov alebo si zaobstarajte nejakého odborníka, ktorý sa rozumie autám – radšej minúť nejaké peniaze za odborníka navyše, ako preplatiť auto o takmer polovicu. Nemyslíte?

 

Komentáre

Čítajte tiež