Môžete si kúpiť lietajúce DeLorean DMC-12

zdroj: Youtube

DeLorean DMC-12 bolo celkom veľké komerčné zlyhanie, ale keď sa objavilo vo filme Návrat do budúcnosti ako „stroj času“, ihneď sa zaradilo k najznámejším autám na svete. Výsledkom je, že fanúšikovia vytvorili niekoľko replík na počesť tohto ikonického auta.

Napodobenina auta DeLorean DMC-12

Nedávno niekto premenil DeLorean na jedno z najzaujímavejších áut na diaľkové ovládanie. Avšak ešte o krok ďalej bol človek, ktorý ho premenil na vznášadlo a teraz ho predáva. Síce nedokáže lietať tak, ako auto z filmu, ale vznášanie nad zemou zvláda pomerne dobre.

Jeho tvorcom je umelec zo San Francisca, Matt Riese, ktorý so stavbou tohto modelu začal pred 11 rokmi. Auto bolo dokončené v roku 2012. Nevyzerá presne ako DeLorean, ale podoba je veľmi silná. Autor použil podobný tvar dverí, dopredu namontoval funkčné svetlá ako z filmu a kolesá otočil o 90 stupňov, aby auto vyzeralo ako počas letu vo filme.

zdroj: Youtube

Vozidlo je vybavené manžetou na vzduch, ktorá bola vyrábaná na mieru. Vzduch do nej vháňa ventilátor s priemerom 60 centimetrov, ktorý je poháňaný jednovalcovým Briggs and Stratton motorom. Pohyb smerom dopredu zabezpečuje dvojvalcový motor o objeme 627 cm³, ktorý dodáva výkon vrtuli s priemerom 90 cm. Vo vnútri vozidla je miesto pre dvoch ľudí, medzi ktorými je konzola s ovládacími prvkami. Popisy funkcií ako „Mr. Fusion“ alebo „Anti-Gravity“ sú použité na počesť filmu.

Maximálna rýchlosť je iba 50 km/h

Na stavbu auta boli použité ako hlavné materiály preglejka a laminát. Rozmermi sa podobá skutočnému DeLorean DMC-12. Ak vás zaujíma maximálna rýchlosť, neočakávajte že s ním môžete ísť po diaľnici. Vozidlo totižto môže ísť maximálne 50 km/h, aj to iba na vode a za ideálnych podmienok.

Mega rýchlo síce nejde, ale vernému fanúšikovi filmu Návrat do budúcnosti určite urobí obrovskú radosť. Toto netradičné vozidlo bolo ponúkané za 5 555 dolárov, čo je v prepočte okolo  5 035 eur.

Pozrite si video od Jay Leno’s Garage,  v ktorom uvidíte, ako funguje napodobenina legendárneho automobilu DeLorean:

Komentáre

Čítajte tiež