CUPRA Ateca – nová značka od Seatu prichádza s prvým SUV s výkonom 300 koní

Zdroj: Wikimedia Commons

Nová značka od Seatu s názvom CUPRA predstavila v Barcelone svoje prvé SUV s výkonom 300 koní. Určite zanechá dojem u nejedného z vás vďaka 19-palcovým kolesám. Tieto zliatinové kolesá spoznáte ľahko aj vďaka logu CUPRA, ktoré zvýrazňujú športový vzhľad tohto nového kompaktného SUV. CUPRA Ateca zaujme i štylizovaným prudko tvarovaným otvorom pre prívod vzduchu, ktorý zvýrazňuje sebavedomý, veľký, nový a medený znak CUPRA.

Dvojlitrový TSI štvorvalec s výkonom 221 kW/300 k i nová prevodovka

Športové kompaktné SUV Cupra Ateca je prvým predstaviteľom novej dcérskej značky od Seatu. Pod kapotou tohto športového SUV sa nachádza dvojlitrový TSI štvorvalec s výkonom 221 kW/300 k a prenáša svoju silu cez sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku.

Z nuly na 100km/h zrýchli iba za menej ako šesť sekúnd (5,2 sekundy) a dosahuje rýchlosť prIbližne 250 km/h (presnejšie 247km/h). Hoci toto kompaktné SUV neprenáša ľahkosť športového vozidla na pretekárskej dráhe, dokazuje svoje dobré všestranné vlastnosti na vidieckych cestách.

Pohon všetkých kolies 4Drive a 5 jazdných režimov

Samozrejmosťou je pohon všetkých kolies 4Drive – hnací moment sa rozdeľuje podľa podmienok ako sú rýchlosť SUV, natočenie jednotlivých kolies, miera zrýchlenia, zvolený jazdný režim či adézne podmienky.

Vodič má k dispozícií 5 rôznych jazdných režimov:

  • normálny
  • športový
  • sneh
  • off-road
  • Cupra

Režim CUPRA má o niečo viac zvýšený hlas motora, ako ostatné jazdné režimy.

Súčasťou výbavy je aj adaptívny podvozok DCC. Máli sa vám? Tak potom je možné si objednať za príplatok 19-palcové disky s výkonnejším brzdným sysémom Brembo so zväčšeným priemerom.

Interiér nového modelu CUPRA Ateca

Interiér je skutočne dôstojný. Strop je čierny a nechýba ani podsvietenie. V kabíne sa nachádzajú jemné športové sedadlá značky Alcantara. Dvere tohto SUV sú čalúnené výplňou. Jazdu vám spríjemní sploštený volant s logom CUPRA. Logo sa nachádza okrem volantu aj na sedadlách a rohožiach.

Na výber máte rôzny dizajn budíkov, pozrite sa na nasledujúce 4 podoby (prekliknite foto):

Páči sa vám tento nový model CUPRA Ateca? Skúste byť trpezliví, už onedlho (december 2018) bude tento nový model SUV v predaji. Odhadovaná cena je približne 42 850 eur.

Komentáre

Čítajte tiež