Audi predstavila svoj prvý elektromobil – Audi e-tron

Elektromobil Audi e-tron

Úplne nové 5-miestne športové SÚV so 600 litrovým batožinovým priestorom disponuje rozmermi 4 901 mm x 1935 mm x 1616 mm (DxŠxV). Môže sa pochváliť výkonným, čisto elektrickým pohonom e-tron quattro s výkonom do 370 kW a dojazdom vyše 400 kilometrov. Za príplatok môžete nahradiť klasické spätné zrkadlá za kamery. Cena Audi e-tron pre nemecký trh je stanovená na sume 79 900€. Prvé vozidlá plánuje Audi odovzdať už koncom aktuálneho roka.

Elektromobil Audi e-tron

Pohon a zrýchlenie elektromobilu od Audi

O pohon tohto elektrického SUV sa starajú dva elektromotory s kombinovaným výkonom 300kW a krútiaci moment by mal dosahovať 664 Nm. Maximálna rýchlosť však je obmedzená na 200km/h a zastaví sa elektronicky.

Z miesta na 100 km/h vyšprintuje Audi e-tron za  5,7 sekundy (aktivovaný Boost mode). Bez aktivovaného módu zrýchli z nuly na 100km/h za 6,6 sekúnd.

Elektromobil Audi e-tron

Dobré jazdné vlastnosti

Bude mať skutočne dobré jazdné vlastnosti, pretože Audi sľubuje nielen nízke ťažisko, ktoré zabezpečí vďaka batérií integrovanej v podlahe, ale i vďaka rozloženiu hmotnosti 50:50 a rýchlemu nástupu maximálneho krútiaceho momentu za 0,25 sekundy

Elektromobil Audi e-tron

Nabíjanie Audi e-tron

Batéria s kapacitou 95 kWh váži takmer 700 kg a bude integrovaná v podlahe medzi kolesami (tvorí ju 36 modulov) a čo sa týka výdrže, mala by vystačiť na dojazd 400 – 450 km.

Keď sa použije nabíjačka s výkonom 150 kW, v takom prípade bude e -Tron možné nabiť na 80% už za 30 minút. K dispozícií budú dve nabíjačky – jedna je palubná, ktorá bude štandardom a druhú bude možné doobjednať za príplatok. Nabíjanie palubnou nabíjačkou 11kW doplní e-Tron za 8,5 hodiny, zatiaľ čo inteligentnejší nabíjací systém Connect to urobí za 4,5 hodiny s nabíjaním 22kW .

Elektromobil Audi e-tron

Audi umožní svojim zákazníkom využívať 80% verejných nabíjacích staníc v Európe, čo činí 72 000 nabíjačiek prostredníctvom 220 prevádzkovateľov. A to všetko vďaka službe “e-tron Charging Service” (cez RFID kartu alebo mobilnú aplikáciu).

Výhody interiéru

Výhodou elektromobilu je, že nemá stredový tunel, namiesto toho sú k dispozícií priestranné odkladacie priestory. A podlaha pod prednými sedadlami je plne plochá, čo umožní viac priestoru pre zadných spolucestujúcich.

Elektromobil Audi e-tron

Nechýba ani intuitívna palubná doska, ktorú tvoria dva špičkové dotykové displeje.  Nájdete tam informácie ako napríklad rýchlosť, poloha a situácia v okolí elektromobilu a mnoho iného.

 

Komentáre

Čítajte tiež