Renovácia motorky Honda Super Cub C70 (1978)

renovácia motorky Honda Super Cub C70 zdroj: Youtube

Vždy ma fascinovali rôzne renovácie a premeny starých a zanedbaných motoriek na nové. Pri pozeraní takýchto videí, tá samotná práca vyzerá naozaj veľmi jednoducho, ale pokiaľ nie ste skúsený mechanik alebo k takejto práci nemáte absolútne žiadny vzťah, tak rozhodne to nebude jednoduchá vec.

Čo by ste vy spravili, keby ste mali k dispozícií napríklad motorku po svojom otcovi alebo dedkovi? Pre niekoho je hrdzavá motorka ideálna tak akurát do šrotu a pre iného je obrovskou výzvou. Svoje by o tom vedel rozprávať mechanik, ktorý vystupuje na Youtube ako Metal Restoration. Tento šikovný chlapík má za sebou hneď niekoľko renovácií a premien hrdzavých motoriek.

motorka Honda Super Cub C70 pred renováciou

V tomto článku sme sa zamerali na jeden konkrétny model motorky. Jedná sa o veľmi zaujímavú renováciu legendárnej retro motorky Honda Super Cub C70, ročník 1978.

Výroba motorky Honda Super Cub siaha do roku 1958

Určite sa teraz mnoho z vás zamýšľa, prečo sme sa zamerali práve na tento typ motorky.  Tak v skratke preto, lebo Honda Super Cub je motorka (motocykel), ktorá je dostupná pre celý svet a to aj v súčasnosti – začala sa vyrábať už v roku 1958 a vyrába sa dodnes. Mnoho z vás možno aj vie, že je možné ju kúpiť s elektromotorom. Tento model motorky patrí medzi tie najredávanejšie – predalo sa jej cez 100 miliónov kusov. Dokonca si udržuje svetový rekord v počte predaných motorových vozidiel v histórii.

Bude Honda Super Cub C70 fungovať aj po 42 rokoch?

Čo si myslíte, ako dopadne samotná renovácia retro motorky Honda Super Cub C70 (1978)? Myslíte si, že bude motorka brázdiť cestami aj po 42 rokoch? Pozrite sa na nasledujúce video od mechanika, ktorý vystupuje na Youtube ako Metal Restoration. Tento šikovný mechanik vytvára z hrdavých motoriek (a iných vecí) opäť krásne a nablýskané kúsky. Však si prezrite nasledujúce video a posúďte sami

Komentáre

Čítajte tiež