Pozrite sa, ako elektrický Ford F-150 Prototype utiahol 566 ton

elektrický FORD F-150 zdroj: Youtube

Ford ohlásil, že v budúcnosti plánuje predstaviť elektrický model F-150. Čo sme ale nevedeli je, ako tvrdo na jeho vývoji pracujú a že prototyp je už na svete. V novom videu spoločnosť Ford odhalila svoj elektrický model F-150 a okrem toho i ukázala, ako si dokáže poradiť so záťažou až 566 ton.

Linda Zhang, vedúca inžinierka pri vývoji spomínaného mobilu F-150, riadi nový elektromobil zatiaľ čo ťahá 10 dvojposchodových železničných vagónov. V druhej demonštrácií do nich naložia 42 bežných F-150, čím záťaž zvýšia až na spomínaných 566 ton. Ak chcete preskočiť rozprávanie okolo prípravy a upozornenia o tom, že by ste to nemali skúšať doma, pustite si video od časti 2:30. Ford zatiaľ neoznámil údaj o hmotnosti, akú dokáže elektrický model f-150 utiahnuť. Dokonca nie je známy ani presný dátum predstavenia na trhu. Jediné čo vieme je, že sa to stane „v najbližších rokoch,“ pravdepodobne po spustení predaja hybridnej verzie F-150, ktorá sa začne predávať budúci rok.

Ford F-150
zdroj: Youtube

Ford nebude jediná značka ponúkajúca pick-up s elektrickým pohonom. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk prezradil že jeho automobilka predstaví do konca roka elektrický pick-up s cenou začínajúcou pod 50 000 dolárov. Odvážne tvrdí, že jeho model bude „lepšie auto ako F-150 v zmysle funkčnosti,“ rovnako aj „lepšie športové auto ako štandardná 911“. Rivian, ktorý prijal len nedávno 500 miliónov dolárov od Fordu ako investíciu, začal vyberať zálohy na model R1T, ktorý bude dostupný od budúceho roku. Spoločnosť GM tiež ohlásila plány na výrobu elektrických pickupov, ale bez bližších informácií.

Do roku 2022 chce Ford na trhu predstaviť 40 elektrinou poháňaných vozidiel, vrátane elektrického crossoveru s inšpiráciou v Mustangu.

 

Komentáre

Čítajte tiež