MINI oslavuje jubilejných 60 rokov a prichádza so špeciálnou limitovanou edíciou

60 rokov Mini Cooper S 60 Years Edition Zdroj: Youtube

Spoločnosť British Motor Corporation (BMC) odhalila svoj prvý Mini Cooper 26. augusta v roku 1959. A viete, čo to znamená? Že práve rok 2019 je pre spoločnosť BMC skutočne špeciálny. Tento rok MINI oslavuje jubilejných 60 rokov.

K tejto slávnostnej príležitosti samozrejme nesmie chýbať špeciálna edícia. Je ňou špeciálna pretekárska limitovaná edícia – Mini Cooper S 60 Years Edition. Na trhu bude k dispozícií len 500 kusov, pričom edícia bude určená výhradne pre zákazníkov z Veľkej Británie.

Ako bude limitovaná edícia Mini Cooper S 60 Years Edition vyzerať?

Mini Cooper S 60 Years Edition bude mať ako inak nádherný a najmä špecifický vzhľad. K dispozícií bude v britskej zelenej farbe (Green Racing Green) v kombinácií s hnedou kožou. Okrem toho bude disponovať osemstupňovou automatickou prevodovkou. 

60 rokov Mini Cooper S 60 Years Edition

Táto špeciálna edícia bude špecifická najmä vysokou úrovňou v interiéri vozidla, vrátane volantu a predných sedadiel. Jubilejný podpis, respektíve znak “60 rokov” sa bude nachádzať na viacerých miestach, napríklad na kapote a blatníkoch. Ani v interiéri vozidla nebudú chýbať jubilejné podpisy, tie budú na predných sedadlách, volante i prahoch, ktoré kryjú ozdobné lišty.

Taktiež nebude chýbať ani vybavenie, ako napríklad dotyková obrazovka s navigáciou, CarPlay, zadná kamera, bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu, ale i LED svetlá a mnoho iného.

Technické parametre Mini Cooper S 60 Years Edition

Limitka Mini Cooper S 60 Years Edition bude má prepĺňaný dvojliter, ktorý dosahuje maximálny výkon 141 kW , čo znamená, že so sebou prináša 190 koní. Čo sa týka rýchlosti, tak z 0 na 62 km/h trvá niečo cez 6 sekúnd (6,7 sukúnd). Maximálna rýchlosť Mini Cooper S 60 Years Edition bude až 145 míľ za hodinu.

Aká bude cena za Mini Cooper S 60 Years Edition?

Už ako sme spomínali, tak Mini Cooper S 60 Years Edition bude dostupný len na britskom trhu, výhradne s trojdverovou karosériou. Predávať sa bude čochvíľa, v marci 2019. A aká bude jeho cena? Veru i cena bude špeciálne vyššia, okolo 29 990 libier, čo vychádza zhruba na 34 000 eur.

Komentáre

Čítajte tiež