Renovácia starého VW Chrobáka menom “Annie” s pozoruhodným cieľom

Renovácia automobilu Beetle Zdroj: Youtube

Renovácia VW Chrobáka. Spoločnosť Volkswagen sa rozhodla, že červené VW Beetle, ktoré vlastní Kathleen Brooks si vezme do parády a zrenovuje na svoje náklady. Poďme však pekne od začiatku. Je to skutočne zaujímavý príbeh.

Kathleen Brooks je majiteľkou červeného VW Beetle, ktoré si kúpila v decembri, ešte v roku 1966 (v Riverside v Kalifornii). Zaujímavé je, že ho aj pomenovala, nazvala ho “Annie”. Kathleen považuje toto auto za člena rodiny.

Tento model Volkswagenu sa stal jej každodenným dopravným prostriedkom do práce. Bez nejakých závratných investícií na ňom jazdila celý život. Nabehala zhruba 350-tisíc míľ, čo je v prepočte viac ako 560-tisíc kilometrov.

Červenhého Chrobáka “Annie” si Volkswagen vzal do parády na svoje náklady

Majiteľka tohto Chrobáka sa stará o pacientov s rakovinou prsníka a posyktuje starostlivosť počas liečby a zotavenia. Ona sama porazila trikrát rakovinu prsníka. A keďže sa ona tak obetavo stará o druhých ľudí, je úžasné, že práve jej bola poskytnutá pomoc pre jej člena rodiny, auto Chrobáka “Annie”.

Je veľmi vzácne a zároveň krásne, aký špeciálny vzťah má Kathleen Brooks so svojim automobilom, Chrobákom “Annie”. Ako sama majiteľka s úsmevom hovorí: “Povedala som to mnohokrát, že ja a ona sme v mnohom podobné. Je stará, vyblednutá, zničená, preliačená, hrdzavá.. Ale viete čo? Stále beží. A pokiaľ sa o ňu postarám ako najlepšie viem, tak bude pokračovať v jazde.”

Renovácia automobilu VW
Zdroj: Youtube

Keď sa spoločnosť Volkswagen dozvedela o tomto špeciálnom vzťahu medzi Kathleen a “Annie”, viete, čo sa udialo? Spoločnosť sa rozhodla, že tohto červeného Chrobáka si vezme do parády a zrenovuje na svoje náklady.

Renovácia prebiehala v továrni v Mexiku

Tento neobvyklý projekt prebiehal v továrni v Mexiku, konkrétne v meste Pueblo. Dôvodom je, že práve tam sa vyrábali modely Beetle pre Ameriku. Tento projekt renovácie trval 11 mesiacov a pracoval na ňom tím zhruha 60-tich zamestnancov a stážistov Volkswagenu. Chrobák “Annie” prešiel skutočne rozsiahlou renováciou.

Bolo mu pridaných i niekoľko nových prvkov. Jedná sa napríklad o zmodernizované kotúčové brzdy, ktoré boli namontované pod kolesá. Pridané bolo aj modernejšie rádio s Bluetooth-om (stereo AM / FM / Bluetooth), ktoré bolo navrhnuté tak, aby napodobňovalo vzhľad pôvodného rádia v Beetle.

Renovácia automobilu VW Beetle
Zdroj: Youtube

Vymenilo sa približne 40% všetkých dielov a obnovených bolo 357 kusov originálnych súčiastok

Pri renovácií sa vymenilo približne 40% všetkých dielov a obnovených bolo 357 kusov originálnych súčiastok. Renováciou prešli aj samolepky, ktoré Kathleen Brooks za celý svoj život nalepila na okná a telo červeného Chrobáka “Annie”.

Opravou prešla aj karoséria, ktorá bola následne prelakovaná na pôvodný odtieň červenej farby. Elektroinštalácia bola kompletne obnovená, prevodovka bola prestavaná. Motor bol kompletne rozobratý, vyčistený, aktualizovaný a prestavaný. Dokonca aj sedadlá dostali špeciálny nádych, s “Kathleen” a “Annie” – sú vyšívané v klasickom písme VW na novej koži.

Cieľom projektu bolo, aby si Kathleen mohla užiť Chrobáka “Annie” ešte mnoho ďalších rokov

Mnoho ľudí by si myslelo, žie cieľom tejto renovácie bolo vytvoriť kvalitný kúsok Chrobáka, ktorý by putoval rovno do múzea. Avšak skutočnosť je úplne iná.

Projektový manažér a inžinier mechatroniky Augusto Zamudio povedal, že cieľom projektu, teda renovácie nebolo vytvoriť Beetle do múzea. Skutočným cieľom bolo priniesť “Annie” späť do Ameriky k jeho majiteľke, aby si ju Kathleen mohla užiť ešte mnoho ďalších rokov.

Renovácia automobilu Beetle
Zdroj: Youtube

Kathleen pri odovzdaní svojej “Annie” napísala poznámku pre členov renovačného tímu

Pri odovzdávaní svojej milovanej “Annie” napísala Kathleen srdečnú poznámku. Tá bola určená pre ľudí v tíme, ktorí mali na starosti renováciu jej červeného VW Beetle. V poznámke členom tímu poďakovala za ich úsilie a námahu a požiadala ich, aby sa dobe postarali o toto špeciálne auto.

Augusto Zamudio hovorí, že tento pocit bol vzájomný – a tím napísal Kathleen Brooks späť vlastnú poznámku. Jej znenie bolo nasledovné: “Bola to práca z lásky pre všetkých z nás. Bolo to emocionálne vidieť “Annie” ísť, nejaký čas sme na nej pracovali, ale sme šťastní, že Kathleen a “Annie” môže byť opäť spolu.”

Dnes má Kathleen Brooks 73 rokov a neustále jazdí s červenou kráskou “Annie” do práce.

Komentáre
1 Comment
  1. […] Výhodou vozidiel Volkswagen Golf tretej generácie je dlhá žinostnoť, taktiež i kvalitné spracovanie, dobré jazdné vlastnosti, pomalý pokles hodnoty vozidla a mnoho iného. Pozrite si nasledujúce video, kde pekne uvidíte výrobu VW Golf tretej generácie: […]

Comments are closed.

Čítajte tiež