V Nemecku rapídne klesajú ceny dieslových automobilov

V Nemecku rapídne klesajú ceny dieslových automobilov Zdroj: Youtube

Cena “jazdeniek” nemeckých dieslových áut neustále klesá. Nemci sa zbavujú starších modelov dieslových automobilov. Okrem “jazdeniek” však klesá i dopyt po nových diesloch, a to aj napriek tomu, že nové modely spĺňajú emisnú normu. Netýka sa to teda len starších modelov, ale aj nové dieslové automobily stoja na predajniach. Dôsledkom toho sú predajcovia nútení pristúpiť k rapídnym zľavám na tieto dieslové automobily.

Zákaz vjazdu naftových automobilov do nemeckých mestských centier

Dôvodom je zákaz vjazdu naftových automobilov so staršími emisnými normami do nemeckých mestských centier. Tento zákaz vydal nemecký súd. Týmto rozhodnutím sa chce dosiahnúť lepšia kvalita ovzdušia. Tá sa extrémne zhoršovala práve kvôli dieslovým automobilom. V Nemecku sa ľudia zbavujú svojich obľúbených dieslových automobilov, pretože sa obávajú, že zákaz bude mať dopad aj na ich bydlisko.

Prestavba starého diesla alebo vykúpenie na protiúčet

Staré diesle možno upraviť za pomoci montáže systému selektívnej katalytickej redukcie (SCR). To znamená, že tento systém vstrekuje prísadu AdBlue do výfukových plynov. Hlavnou zložkou AdBlue je močovina. Vďaka tomu sa rozpustia nebezpečné oxidy dusíka (NOx), ktorý sa premení na neškodlivý dusík a vodnú paru.

V Nemecku rapídne klesajú ceny dieslových automobilov
Zdroj: Youtube

Táto technológia je súčasťou mnohých nových automobilov. Je pravdou, že dá sa zabudovať aj do starších dieslových automobilov. Jedinou prekážkou však je vyššia cena. Za takúto prestavbu si Nemci zaplatia okolo 1 400€ a viac.

Druhou možnosťou je, že nemecké automobilky ponúkajú vykúpenie starých dieslových automobilov na protiúčet alebo získanie bonusu pri nákupe druhého automobilu. Jedná sa o automobily, ktoré spĺňajú normu Euro 4 a Euro 5 – čiže sa jedná o naftové automobily, ktoré sa predávali najneskôr v roku 2014.

Oplatí sa kúpiť naftový automobil v Nemecku?

Na Slovensku sa zatiaľ o takomto zákaze vjazdu dieslových automobiloch nič nehovorí. Pre Slovákov je práve tento čas vhodné využiť a kúpiť dieslový automobil v Nemecku za skutočne výrazné zľavy.

Oplatí sa kúpiť nielen “jazdenku”, ale i zbrusu nové vozidlo. Napríklad taký obľúbený VW Passat 1,6 TDI Trendline si viete zadovážiť za necelých 17 000€ (pričom jeho pôvodná cena je zhruba 30 000€) alebo taký Golf 1,6 TDI Trendline kúpite za necelých 14 000€ (pričom jeho pôvodná cena je zhruba 23 000€).

Komentáre

Čítajte tiež