Škoda SCALA kombinuje moderný dizajn s vysokou funkčnosťou

Zdroj: Youtube

Česká automobilka Škoda prichádza s kompletne novo vyvinutým modelom SCALA, ktorý je nástupcom modelu Rapid. Bude ponúkať nielen bezpečnosť,  ale rovnako dostatok priestoru pre cestujúcich ako aj pre batožinu, pričom k dispozícií bude priestranný batožinový priestor, čo je v tejto triede zároveň i najväčší batožinový priestor. Okrem toho bude mať predné a aj zadné LED svetlá.

5 variantov s množstvom inovatívnych funkcií

K dispozícii je päť variantov motorov s výkonom od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k). Päťdverový hatchback kombinuje emocionálny dizajn s vysokou funkčnosťou a najmodernejšou konektivitou.

Zdroj: Youtube

Nový model urobil veľký krok vpred nielen po technickej stánke, ale ponúka i množstvo nových a inovatívnych funkcií a vybavenia, ktoré boli predtým k dispozícii iba vo vyšších triedach. Preto sa práve názov tohto nového modelu SCALA (ktorý pochádza z latinčiny) dokonale hodí . Tento model možno očakávať v predaji už v prvej polovici roku 2019.

Kompaktné rozmery s veľkorysým vnútorným priestorom

Nová Škoda SCALA bude mať dĺžku 4 362 mm, šírku 1 793 mm a výšku 1 471 mm. K dispozícií je rázvor dlhý 2,649 mm, vďaka ktorému je k dispozícií množstvo priestoru. Napriek svojim kompaktným rozmerom ponúka ŠKODA SCALA veľkorysý vnútorný priestor. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, v elegantnom interiéri nebude chýbať rafinovaná priestranosť a k dispozícií bude aj nové rozvrhnutie kabíny.

Bez kompromisu vysoké bezpečnostné štandardy

Škoda SCALA ponúka bezpečnejšiu jazdu a dokonca aj lepšiu viditeľnosť v tme, aj pri nepriaznivých poveternostných podmienkach. K dispozícií budú predné a aj zadné LED svetlá. Príjemnú atmosféru v interiéri zabezpečuje LED osvetlenie .

V súlade s moderným vzhľadom modelu SCALA je do vozidla integrovaná aj najnovšia digitálna technológia. Flexibilne konfigurovateľný Virtual Cockpit (voliteľný) je k dispozícii s 10,25 palcovým displejom, ktorý je najväčší vo svojej kompaktnej triede.

Komentáre

Čítajte tiež