Nový Hyundai Santa Fe kúpite už aj na Slovensku. Základná cena 34 990€

Značka Hyundai zahájila koncom septembra predaj nového Santa Fe štvrtej generácie. Kórejský predajca odhaduje, že na Slovensku sa najlepšie bude predávať verzia v najvyššej výbave Premium, ktorá je vybavená najsilnejším motorom. Poďme sa však bližšie pozrieť na tento nový model.

Dizajn

Vizuálne, nový Santa Fe prešiel zásadným vývojom s novým dizajnom a štýlom. Vpredu má kaskádovitú mriežku s logom Hyundai a s kompozitnými svietidlami, ako sú denné LED svetlá s koncepciou Kona, ktoré sú umiestnené na hornej strane dvojitých LED svetlometov ako samostatné jednotky. Nový Santa Fe tiež narástol a disponuje celkovou dĺžkou asi 4770 mm, šírkou 1890 mm a výškou 1680 mm a má zväčšený rázvor na 2765 mm.

Interiér

Kabína prichádza s prvotriednym interiérom, s horizontálnym a priestranným rozložením a zvýšenou viditeľnosťou. Centrálna časť na novej palubnej doske disponuje novým dotykovým infotainmentom, vybaveným systémami Android Auto a Apple CarPlay. K dispozícii je tiež bezdrôtová nabíjacia podložka Qi pre kompatibilné zariadenia so systémom Android, rovnako ako Apple iPhone 8 a iPhone X. Na projekčnom displeji (HUD) sa na čelné sklo premieta aj 8,5 palcový virtuálny obraz.

Interiér HYUNDAI SANTA FE

Bezpečnosť

Po bezpečnostnej stránke je nový Santa Fe opatrený funkciami:

  • asistencia proti zrážkespredu
  • systém varujúci pred možným rizikom zrážky, ktorá hrozí pri mŕtvom uhle
  • bezpečná asistencia pri vybočení z jazdnej dráhy
  • asistennt udržiavania vozidla v jazdnom pruhu
  • funkcia monitorovania pozornosti vodiča
  • cúvacia kamera s dynamickým navádzaním
  • systém výstrahy proti kolízii a ďalšie

Čo sa skrýva pod kapotou?

Pod kapotou bude možné zvoliť z troch motorov, z ktorých dva sú nové pre Santa Fe. Existujúci dieslový motor s objemom 2,2 litra s výkonom 200 konských síl je prvý k dispozícii, pričom neskôr sa k nemu pripojí diesel s objemom 2,0 litra. Turbodúchadlový benzínový motor s objemom 2,0-litra bude tiež uvedený na trh neskôr. Osemstupňová automatická prevodovka bude k dispozícii pri všetkých troch.

Nový Santa Fe je vybavený premenlivým systémom riadenia krútiaceho momentu, ktorý Hyundai nazýva “HTRAC”, a umožňuje aktívnu manipuláciu a lepšie využitie krútiaceho momentu, v závislosti od záberu kolies a rýchlosti vozidla.

Základná cena nového Hyundai Santa Fe je 34 990€.

Komentáre

Čítajte tiež