Čo hrozí vodičovi, ktorý spomaľuje v ľavom pruhu ostatné vozidlá, zatiaľ čo ten pravý je voľný?

Ak vodič nemá skutočný zákonný dôvod jazdiť v ľavom pruhu, musí jazdiť v pravom pruhu. Vedeli ste, že zákon povoľuje na pomalšieho vodiča idúceho v ľavom jazdnom pruhu, pričom by bol pravý pruh voľný, použiť na upozornenie stretávacie alebo diaľkové svetlá, a ak sa nachádzate mimo obce, tak pokojne môžete naňho nielen zablikať, ale aj zatrúbiť.

Ak však ani jedno nepomôže, asi jediné, čo môžete spraviť je buď si spomaľujúceho vodiča natočiť a poslať video Policajnému zobru alebo si zapísať, respektíve zapamätať a následne napísať jeho EČV a dodatočne to polícia bude riešiť.

Ak by teda spomaľujúci vodič jazdiaci v ľavom jazdnom pruhu (pričom by bol pravý pruh voľný) zavolal policajtov na vodiča, ktorý naňho vytrubuje alebo preblikáva, uškodil by si tak maximálne sám sebe, pretože v takom prípade dostane pokutu práve vodič pomalšieho auta. Dôvodom je, že vodič nesmie prekážať v jazde rýchlejším vozidlám a ani ohrozovať plynulosť cestnej premávky.

Pozrite si video, ktoré bolo zverejnené na oficiálnej facebookovej stránke Policajného zboru Slovenskej republiky. K tejto téme sa vo videu vyjadruje bývalý viceprezident Policajného zboru, Ľubomír Ábel.

Ábelovka (12.): Pomalá jazda

ÁBELOVKA (12.): ČO MÁM ROBIŤ, AK MA INÝ VODIČ SPOMAĽUJE V ĽAVOM PRUHU?Vaše námety na ďalšie Ábelovky nám posielajte tu formou súkromných správ.

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Neděle 30. červenec 2017

 

Zdroj videa: facebookova stránka  Policajného zboru Slovenskej republiky

Komentáre

Čítajte tiež