Renault prichádza s modernizovaným modelom Kadjar

Nový model Renault Kadjar

Vitajte vo Francúzsku (v krajine tvorcov populárneho Nissan Qashqai), ktoré nedávno predstavilo nový a modernizovaný model s rovnako zaujímavým menom Renault Kadjar.

Rok 2015 bol nezabudnuteľným pre Renault v Južnej Afrike, s modelmi automobilov ako je Clio, aktualizovaný Duster, Captur a samozrejme aj nový Sandero, ktoré prispeli k tomu najlepšiemu v rámci značky. V tomto roku sa Renault snaží zlepšiť svoj úspech z roku 2015, keď nedávno uviedol svojho nového SUV kandidáta, model Kadjar, zatiaľ čo neskôr v roku môžeme očakávať i nový Mégane.

Nový model Renault Kadjar

Čo znamená Kadjar?

Samotný názov pozostáva z dvoch výrazov: “Kad” znamená quad, čiže všestranné štvorkolesové vozidlo a “Jar” vo francúzštine znamená agilné, čo možno vysvetliť, že ide o aktívne, horlivé alebo činorodé vozidlo.

Nový model Renault Kadjar

Dizajn

Ako malé SUV, Kadjar je tiež súperom podobných modelov ako napríklad Kia Sportage, Seat Ateca či Škoda Yeti, ale je to práve už spomínaný Nissan, s ktorým má najviac spoločného, pretože používa rovnakú platformu i motory. Pokiaľ ide o interiérový priestor, Kadjar a Qashqai sú úzko prepojené a obaja ponúkajú vysokú jazdnú pozíciu, ktorá vám dáva dobrý výhľad na cestu. Kadjarov štýl je však bližšie k štýlu menšieho SUV súrodenca, Renault Captur.

Nový model Renault Kadjar

Kadjarov jemný redesign je najpozoruhodnejší v prednej časti. Rovnako ako u väčšiny faceliftov sa v súčasnosti objavujú nové svetlomety s novými svetelnými signalizáciami LED, zatiaľ čo hmlové svetlá sú teraz obdĺžnikové, umiestnené v prepracovanom prednom nárazníku. Mriežka sa tiež zmenila – teraz je doplnená chrómovými vložkami. Nové LED indikátory, spätné svetlá a hmlové svetlá sú umiestnené v zadnej časti vozidla, a rovnako nový model ponúkne aj nové zliatinové kolesá v rozmedzí od 17 do 19 palcov.

Interiér

Vnútro Kadjara púta v prvom rade sedem palcovým dotykovým displejom s infotainmentom (systém auta, ktorý sa stará o zábavu a informácie pre pasažierov), o ktorom Renault hovorí, že je jasnejší a citlivejší ako predtým.

Nový model SUV od Renault

Čo sa týka hlavnej časti interiéru, jednoznačne sa zlepšila ergonómia sedadiel, ktoré sú tentoraz pohodlnejšie. Renault hovorí, že klimatizácia, vzduchový ventilátor a  elektrické ovládanie okien a zrkadiel boli prepracované tak, aby boli príjemnejšie a ľahšie ovládateľné. Stredová konzola má nové držiaky na poháre a zásobníky predných dverí sú teraz väčšie.

Motor

Pod kapotou je teraz Kadjar vybavený najnovším štvorvalcovým zážihovým motorom s objemom 1,3 litra. Benzínový motor je k dispozícii v dvoch variantoch: 138 koní a 158 koní. Firma tvrdí, že dieselové motory s objemom 1,5 litra a 1,7 litra sú teraz ekologickejšie a oba majú väčší výkon ako predtým, pričom 1,7-litrový dosahuje až 148 konských síl a je k dispozícii s pohonom všetkých kolies.

Rival Nissanu Qashqai – nový Kadjar dostáva menšie aktualizácie a bude debutovať aj na autosalóne v Paríži. Pred debutom na parížskom autosalóne v nadchádzajúcom mesiaci, kde sa objaví, už vieme, že nový crossover má niekoľko menších dizajnových a ergonomických zmien, menšie vylepšenia po technickej stránke a revidovaný motorový rad, vrátane novej benzínovej jednotky.

 

Komentáre

Čítajte tiež